Základní škola Kravaře


TOPlist
PF 2018
27.12. 2017, Mgr. Tomáš Dorazil

„Mít rád lidi a milovat lidi,

to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“

(Jan Werich)

Přeji Vám hodně zdraví, štěstí, úspěchů,
pohody a lásky v roce 2018

Tomáš Dorazil

 

VÁNOČNÍ JARMARK
5.12. 2017, Mgr. Tomáš Dorazil

Srdečně Vás zveme na prodejní 

VÁNOČNÍ JARMARK,


VÁNOČNÍ JARMARK


který se bude konat 14. prosince 2017

v prostorách Základní školy Kravaře

od 15 hodin.

Těšíme se na Vás a na společnou předvánoční atmosféru!

Žáci a učitelé ZŠ Kravaře, Komenského 14


Dny otevřených dveří u prvňáků
27.11. 2017, Mgr. Kateřina Kolarčíková, Mgr. Gabriela Jařabová, Mgr. Silvie Weczerková

     V úterý a ve středu 21. a 22. 11. 2017 paní učitelky spolu s prvňáčky pozvaly rodiče, babičky a sourozence do svých tříd, aby na vlastní oči viděli, jak probíhá vyučovací hodina českého jazyka, matematiky nebo prvouky. Ve čtení děti předvedly metodu splývavého čtení SFUMATO, skládání písmen a krátkých slov na plastové destičky, přiřazování psacího písma k tiskacímu a spoustu dalších zajímavých činností. V matematice je nejoblíbenější hrou „Počtářský král“, autobus nebo čarování s oříšky, při kterých malí počtáři ukázali, jak umí sčítat a odčítat v číselném oboru 0 – 5. Velmi dobře se rodiče pobavili v hodině prvouky, kdy děti ve skupinách pantomimou ztvárnily část pohádky a ostatní mohli hádat její název. Rodičům se návštěva u prvňáčků líbila a ocenili, že měli možnost vidět své dítě pracovat i jinak než v domácím prostředí.

Indiáni a pohádkový pátek
27.11. 2017, Mgr. Kateřina Kolarčíková, Mgr. Gabriela Jařabová, Mgr. Silvie Weczerková

     V měsíci listopadu se vydali prvňáci v rámci výuky čtení po stopách Indiánů. Naučili se totiž nové písmeno I, a to je zavedlo do indiánské vesnice, ve které dostali nová jména – Bílá tlapka, Rychlý sokol, Velký medvěd apod. Malí Indiáni se ozdobili pestrobarevnými čelenkami, vyrobili totemy, vyprávěli si o životě Indiánů. Poté se vypravili na lov bizona, kterého stopovali a snažili se jej ulovit. Tato cesta byla plná nástrah, Indiáni se museli plížit, přeskakovat překážky, po lanu zdolat cestu přes propast. Celý den zněla třídami oblíbená píseň Indiáni jedouuuu…Howgh!

     V tomtéž týdnu se děti nemohly dočkat pátečního dopoledne. Z malých Indiánů staly pohádkové bytosti a po školních chodbách jsme mohli potkat např. princezny a prince, krále, Karkulku, Indiány, víly, draka a jiné. Ve třídách se v hodinách čtení jednotlivé pohádkové postavy představily a krátce o sobě vyprávěly. V matematice se stal králem ten nejrychlejší počtář. Děti poznávaly podle obrázků pohádky a pohádku O perníkové chaloupce vyprávěly. V závěru dne si pohádkové bytosti nazdobily papírový perníček a poslechly si několik oblíbených písniček z pohádek.

Pozvánka na jarmark do Polska - odjezd 3.12. ve 14 h od školy (příjezd cca v 17h)
23.11. 2017, Mgr. Tomáš Dorazil

     Základní škola Pietrowice Wielkie (Velké Petrovice)  srdečně zve všechny zájemce - žáky, zaměstnance školy, rodiče,

veřejnost Kravař na Vánoční jarmark v Pietrowicach.

Připraví pro nás ke škole autobus s kapacitou 45 osob. Odjezd od školy  ve 14 hodin 3. 12. 2017.

Předpokládaný návrat do 17 hodin, vše je hrazeno a pro účastníky tedy zdarma.

Během jarmarku budou prezentovány také žákovské vánoční ozdoby,

které po jarmarku budou darovány vybraným zařízením.  

Pokládka asfaltového koberce - dopravní omezení u školy
15.11. 2017, Mgr. Tomáš Dorazil

    Ve středu 22. 11. 2017 od 730 hodin ráno do přibližně 17 hodin odpoledne bude na ulici Nádražní před budovou základní školy prováděna pokládka asfaltového koberce. Upozorňuji všechny žáky a také rodiče na potřebnou opatrnost a trpělivost při cestě do školy i ze školy. Doporučuji pro cestu do školy a ze školy v tento den použít vlastní nohy (ne automobil). Dopravní situace bude ztížena uzavírkou silnice na ulici Nádražní. 

Strašidelná třída
6.11. 2017, Mgr. Lucie Rybková

     Bu,bu,bu…. Jen co se dny začnou krátit, přichází ten zvláštní ponurý čas. Čas chladu, větru, tmy a stínů. Pouliční lampy svítí o sto šest. Vítr šustí suchým listím kolem stromu a fantazie začíná pracovat.

     Každý v životě má určitého strašáka, či strašidlo, se kterým se musí během svého života vypořádat. Jedním z řešení je postavit se strašidlu čelem, vzít na sebe jeho podobu, zesměšnit ho, ba se mu dokonce zasmát. A proto i děti z 3.A se postavily strašidlům čelem. Celé strašidelné dopoledne si báječně užily. Luštily tajemné zprávy, řešily záhadné úkoly, počítaly kouzelné příklady a nakonec se pustily do výroby vlastního strašidla.

Podzimní výtvarná soutěž "Skřítek Podzimníček" a "Barvy podzimu" - výsledky
3.11. 2017, Mgr. Gabriela Jařabová, Mgr. Kateřina Kolarčíková

     Podzim je již v plném proudu a láká nás svou pestrou paletou barev nakouknout do přírody. Ta byla také inspirací pro děti 1. stupně, které se zapojily do výtvarné soutěže, ve které si mohly vybrat ze dvou témat: Skřítek Podzimníček nebo Barvy podzimu. Technika prací byla libovolná. Pět nápaditých výtvorů z každé třídy postoupilo do dalšího kola, kde paní učitelky svými hlasy ohodnotily ty nejoriginálnější v kategorii 1. tříd, 2. - 3. tříd a 4.- 5. tříd. Výběr vítězných prací nebyl jednoduchý, jako tomu obyčejně v takových soutěžích bývá. A jak to všechno dopadlo? Prosím, nahlédněte. (Určitě se vyplatí zkouknout fotogalerii.)

kategorie (1. třída):

1. místo Kristýna Blažková – 1.A 8 bodů

2. místo Karolína Schiedková – 1.B 5 bodů

3. místo Filip Heider – 1. C 3 body

Aneta Těšínská – 1.B 3 body

Ellen Hřivňacká – 1.A 3 body

Eliška Baroňová – 1.A 3 body

Leontýna Muchová – 1.C 3 body

Alexandra Lučanová – 1.C 3 body


kategorie (2. a 3. třída):

1. místo Lucie Remešová – 3.B 9 bodů

2. místo Matyáš Bastl – 3.B 7 bodů

3. místo Sebastian Hájek – 3.B 4 body

Julie Stašková – 2.B 4 body

 

kategorie (4. a 5. třída):

1. místo Klaudie Esslerová – 5.A 8 bodů

2. místo Ema Weczerková – 4.B 7 bodů

3. místo Tadeáš Pchálek – 5.A 5 bodů

     Velkou odměnou pro výše uvedené děti bude výstavka jejich prací na chodbě v části přístavby naší školy. Další povedené výkresy mohou zdobit prostory tříd. Přijďte si také prohlédnout krásné a neobyčejně vydařené skřítky Podzimníčky a další práce plné podzimní nálady.

     Pochvala a poděkování patří všem dětem, jež se do malby a kresby s chutí a vervou zapojily a také i paním učitelkám, které pomáhaly s organizací a následně s výzdobou chodby.

 

Halloweenské dýně 5.A a 5.B
31.10. 2017, Mgr. Hana Nosková, Mgr. Marcela Dudová

     S příchodem podzimu a Halloweenu si děti přinesly do školy dýně a společně jsme se pustili do jejich vyřezávání a vydlabávání. Po dvou hodinách práce se na nás usmívalo v každé třídě více než dvacet nádherných dýní. Obdivu se nám dostalo i od našich sousedících tříd, které se také přišly nabažit krásné atmosféry rozsvícených „luceren“. Přesvědčte se sami v naší fotogalerii.

Diamantová liga
30.10. 2017, Mgr. Jan Pavlíček

     Se zájmem jsme očekávali, jak se rozjede klání v naší nové atletické soutěži, kterou jsme nazvali podle skutečné soutěže – Diamantová liga. V našem případě se jedná o dvoukolovou soutěž v disciplínách: běh 60 m, běh 1500 m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem a vrh koulí. Výhodou je možnost výběru takové disciplíny, která žákům vyhovuje nebo ve které se cítí být nejlepší.

     Kromě možnosti si vytvořit osobní rekord, případně vytvořit rekord diamantové ligy (letos jej vytvářejí všichni z 1. míst…), získávají závodníci body do celkového hodnocení.

     Kromě toho jsou v každém závodě odměňováni závodníci na stupních vítězů medailí, diplomem a malou věcnou cenou, ani ostatní závodníci neodejdou s prázdnou…

     Na zajímavé ceny se mohou závodníci těšit hlavně po druhém-jarním kole, ty nejlepší čeká „Diamant“.

     Za možnost zakoupení cen děkujeme hlavním sponzorům Školního sportovního klubu – Městu Kravaře a firmě Armatury Group a.s..

     V tomto podzimním kole nás čeká ještě hod kriketovým míčkem a skok vysoký.

     Šanci pro jarní kolo získávají i ti, kteří se na podzim nezapojili, neboť na jaře je čeká dvojnásobné množství bodů…! A…získávají větší prostor pro možnost tréninku! Vždyť na školním hřišti (a nejen tam) mají závodníci možnost trénovat ať už v rámci atletických oddílů, ale také hlavně individuálně.

Štafeta 8x200 m
30.10. 2017, Mgr. Petr Theuer

     26.9.2017 Tyršův stadion v Opavě - štafety byly vždy velmi oblíbenou atletickou disciplínou našich žáků.

Jsou zařazeny i do programu Olympijských her ZŠ Kravaře a vždy patří mezi nejnapínavější disciplíny…

Každoročně začíná atletický školní rok soutěží - štafetou na 8 x 200 m.

     I letos bylo pozváno 10 nejlepších škol okresu Opava a naši se neztratili…

I když tato trať není pro nás obvyklou (častěji běháme 4 x 60 m nebo 4 x 300 m)

umístili se naši žáci na 5. místě.

V doprovodu pana učitele Petra Theuera nás reprezentovali:

D - Kristýna Malohlavová, Bára Jarošová, Nela Konupková, Natálie Harazimová

H - Martin Hahn, Adam Lehnert, Petr Oczka, Jan Boháč

Adaptační kurz šestých tříd
30.10. 2017, Mgr. Zdeňka Binarová, Mgr. Barbara Papeschová

     Celé září se žáci šestého ročníku těšili na svůj vysněný „adapťák“, na dva dny, týmových her, pohody s kamarády a na tolik očekávané adrenalinové dobrodružství. Vždyť už toho tolik slyšeli od starších spolužáků, jak je to fajn, jak budou stále na tyto společné chvíle vzpomínat. A jak to dopadlo? Skutečnost předčila vypravování. Chata Relaxa se na dva dny pro šesťáky stala místem překonání sebe sama při společných hrách, místem, kde dokázali pracovat v týmu, vzájemně si naslouchali, poznávali se. Obdivuhodně si kamarádsky pomáhali a dodávali si odvahu při nelehkých sportovních výkonech. Toto vše prožili za sychravého počasí, v pláštěnkách, s prokřehlýma rukama, s nánosem bahna nejen na teniskách. A dnes? Už vlastně ani neví, že stále pršelo a byla zima. V paměti zůstala jen slova jako důvěra, kamarádství, pohoda, radost, smích, lezecká stěna, lukostřelba, pneumatiky, armygame, pantomima, tužka. ..A jak tvrdí sami šesťáci,bylo to bezva, prima, prostě ...super!

Tento web vyvinul: Jan Dorazil