Plán práce na měsíc duben 2014

• příprava vycházejících žáků na studium SŠ
• vypracování čtvrtletních písemných prací a hodnocení žáků
• dopravní výchova (soutěž mladých cyklistů, ŠD)
• požární ochrana očima dětí, velikonoční tvoření, ŠD
• jarní úklidové práce v okolí školy
• plánování školních výletů
• finále košíkové, volejbalu, lehká atletika

2.4. Schůze členů základní odborové organizace, 1415, ŠJ

3.4. Divadelní představení pro žáky 3. ročníku „Šíleně smutná princezna“ 900, DLO, Kol, Ja, La

4.4. Setkání zaměstnanců školy ke Dni učitelů, 1700, Kavárna Kravaře

6.4. Vystoupení sboru „Fialenka“ na zámku a při uctění památky obětem 1. sv. války, Kot, We

7. - 9.4. Pečení Velikonočních perníčků v CVČ, ŠD

7. - 16.4. Sběr starého papíru ve spolupráci s MěÚ Kravaře, školník, všichni

8.4. Fyzika činnostně na ZŠ, ZŠ Matiční, Ostrava, Do

10.4. Hry bez hranic, CVČ, ŠD

11.4. Divadelní představení pro žáky 2. ročníku "Víla Amálka", 1030, DLO, Bri, We, La

12.4. Prajzská liga ve volejbale učitelů, zájemci

17. - 18.4. Velikonoční prázdniny

24.4. Exkurze - Dolní oblast Vítkovic, 8.B, Th

24.4. Pedagogická rada, 1400, všichni PP

30.4. Divadelní představení pro žáky 9. ročníku "Tři mušketýři", 1000, DLO, Ul, Pa, La

Motto:

„Více, než znát jména psů Babičky Boženy Němcové, by děti na konci deváté třídy měly znát, kde si ta jména psů mohou vyhledat a chápat, proč je dobré občas vědět něco navíc. Měly by umět naslouchat druhým, slušně komunikovat, pracovat na sobě a neustále se učit novým věcem. Mít svůj názor, prosazovat jej a dělat to, v čem jsou dobří a ne to, co jim ostatní říkají, aby dělali. Umět se pochválit, ale naopak i umět pracovat na svých chybách. Umět respektovat druhé. Umět se zasmát i sami sobě. Umět vypnout televizi, počítač, facebook, mobil, iPad, atd. a místo toho se začít bavit s lidmi. Umět přežít v džungli dnešního světa aniž by byli pro někoho hrozbou. Umět žít.“

(Lenka, učitelka AJ a NJ)

Mgr. Tomáš Dorazil